Avaleht 2019-01-15T13:27:06+00:00

F.M. Alexander : Te ei ole siin selleks, et harjutusi teha või õppida midagi õigesti tegema, vaid selleks, et olla valmis kohtuma stiimuliga, mis teid alati eksitab ja õppida sellega toime tulema.

INSTITUUDIST

Inglismaal ja mujal Euroopas on Alexanderi tehnikat baasoskusena õpetatud muusika- ja lavakunstikoolides alates 1950ndatest. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikoolis on Alexanderi tehnikat õpetatud alates 1999 aastast.
 
Eesti esimese ja veel ainsa Alexanderi tehnika õpetajana kogen suurt vajadust järelkasvu järele. Tänaseks on loodud Alexanderi Tehnika Instituut, mis alustas õpetajate koolitamist 20. jaanuaril 2016.
LOE LÄHEMALT

3-AASTANE ÕPETAJA KOOLITUS

Alexanderi tehnika õpetaja koolitus kestab kolm aastat. See on järjepidev, igapäevane õpe. Koolituse pikkus on enamasti 1600-1620 õppetundi, mis on jagatud kolmeks trimestriks. Töö toimub viis päeva nädalas. Koolitus on tasuline.
 
STAT (The Society of Teachers of the Alexander Technique) vastutab õpetajate koolituse ja selle taseme eest. AT õpetajal peab olema ette näidata kaks diplomit – lõpetatud kooli ja STAT`i oma.
 

Lavakooli häälepäev 2. novembril

Koostöös Ida-Tallinna Keskhaiga häälekabinetiga toimub lavakooli mustas saalis 2. novembril kell 12-17 Häälepäev. Keskendutakse hääle tervishoiule, häälehäireid ennetavatele soovitustele, häälikuhäirete harjutustele ning keha ja hääle koostööle. Kohapeal on võimalus näha, kuidas toimub larüngoskoopiline uuring ja näha reaalpildis, kuidas töötab [...]

LOE KÕIKI UUDISEID