ALEXANDERI
TEHNIKA
INSTITUUT


AVALEHT
TEHNIKA
KURSUSED
INSTITUUT
UUDISED
SÜNNIPÄEV
KONTAKT3-PÄEVANE ALEXANDERI TEHNIKA BAASKURSUS


3-päevane baaskursus (18 - 20 akadeemilist tundi) tutvustab Alexanderi tehnika (AT) looja F.M. Alexanderi elulugu, avastust ja printsiibi põhimõisteid. Õpetatakse AT baastöövahendeid. Kursus sisaldab ka ühe individuaaltunni.
REGISTREERI


3-AASTANE ALEXANDERI TEHNIKA ÕPETAJA KOOLITUS


Alexanderi tehnika õpetaja koolitus kestab kolm aastat. See on järjepidev, igapäevane õpe. Koolituse pikkus on enamasti 1600-1620 õppetundi, mis on jagatud kolmeks trimestriks. Töö toimub viis päeva nädalas. Koolitus on tasuline.
REGISTREERI


3-PÄEVANE ALEXANDERI TEHNIKA JÄTKUKURSUS


3-päevasel jätkukursusel (18 - 20 akadeemilist tundi) praktiseeritakse omandatud töövahendite abil erinevaid tegevusi, sõltuvalt erialast või harrastusest. Liikumine, häälekasutus, sundasendid, pillimäng jne. Sisaldab ühe individuaaltunni.
REGISTREERI


INSTITUUDIST

Inglismaal ja mujal Euroopas on Alexanderi tehnikat baasoskusena õpetatud muusika- ja lavakunstikoolides alates 1950ndatest. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikoolis on Alexanderi tehnikat õpetatud alates 1999 aastast.

Eesti esimese ja veel ainsa Alexanderi tehnika õpetajana kogen suurt vajadust järelkasvu järele. Tänaseks on loodud Alexanderi Tehnika Instituut, mis alustab õpetajate koolitamist 20. jaanuaril 2016.
ALEXANDERI TEHNIKA KURSUSED3-AASTANE ÕPETAJA KOOLITUS
Alexanderi tehnika õpetaja koolitus kestab kolm aastat. See on järjepidev, igapäevane õpe. Koolituse pikkus on enamasti 1600-1620 õppetundi, mis on jagatud kolmeks trimestriks. Töö toimub viis päeva nädalas. Koolitus on tasuline.

STAT (The Society of Teachers of the Alexander Technique) vastutab õpetajate koolituse ja selle taseme eest. AT õpetajal peab olema ette näidata kaks diplomit - lõpetatud kooli ja STAT`i oma.

VIIMASED UUDISED:
29/12KEHA JA VAIM EI OLE LAHUTATAVAD — KUIDAS OLLA SINA ISE?

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikoolis on saanud traditsiooniks tähistada jaanuaris austria näitleja, nn Alexanderi tehnika leiutaja Frederick Matthias Alexanderi sünnipäeva. Maret Mursa Tormise ideest sündinud heategevusüritus on juba aastaid olnud Eesti kaubamärk rahvusvahelistes Alexanderi tehnika (AT) ringkondades.

LOE KOGU UUDIST
12/12UURIMUSTÖÖ RAHVUSVAHELINE ESMAETTEKANNE

2014 sügisel toimus Vilniuses rahvusvaheline teatrialane konverents (International Conference Acting Reconsidered: New Approaches to Actor’s Creative Work and Training, Lithuanian Academy of Music and Theatre) kus tegin esimest korda ettekande oma uurimustööst "Teadlik inhibitsioon esineja töös". Julgustatuna teatripraktikute huvist ja tagasisidest võtsin vastu kutse minna esinema ka ülemaailmsele Alexanderi tehnika õpetajate Kongressile Iirimaal.

LOE KOGU UUDIST
25/12AGA MIS SIIS, KUI MA EKSIN?

20. jaanuaril toimus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikoolis juba neljateistkümnendat aastat Frederick Matthias Alexanderi sünnipäevale pühendatud Alexanderi tehnika (AT) töötuba, kus juhendajatena osales seitse oma ala tippu Suurbritanniast, Iirimaalt, Soomest, Jaapanist ning Eestist.

LOE KOGU UUDIST« VAATA VANU UUDISEID   ||   VAATA KÕIKI UUDISEID »


ALEXANDERI
TEHNIKA
INSTITUUTMARET MURSA TORMIS
Eesti esimene diplomeeritud Alexanderi tehnika õpetaja (MSTAT)
Alexanderi Tehnika Instituut asub Tallinnas, Eestis
E-mail: mursa@olemine.com
MSTAT CV