ALEXANDERI
TEHNIKA
INSTITUUT


AVALEHT
TEHNIKA
KURSUSED
INSTITUUT
UUDISED
SÜNNIPÄEV
KONTAKT

UUDISED
29/12KEHA JA VAIM EI OLE LAHUTATAVAD — KUIDAS OLLA SINA ISE?

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikoolis on saanud traditsiooniks tähistada jaanuaris austria näitleja, nn Alexanderi tehnika leiutaja Frederick Matthias Alexanderi sünnipäeva. Maret Mursa Tormise ideest sündinud heategevusüritus on juba aastaid olnud Eesti kaubamärk rahvusvahelistes Alexanderi tehnika (AT) ringkondades.

LOE KOGU UUDIST
12/12UURIMUSTÖÖ RAHVUSVAHELINE ESMAETTEKANNE

2014 sügisel toimus Vilniuses rahvusvaheline teatrialane konverents (International Conference Acting Reconsidered: New Approaches to Actor’s Creative Work and Training, Lithuanian Academy of Music and Theatre) kus tegin esimest korda ettekande oma uurimustööst "Teadlik inhibitsioon esineja töös". Julgustatuna teatripraktikute huvist ja tagasisidest võtsin vastu kutse minna esinema ka ülemaailmsele Alexanderi tehnika õpetajate Kongressile Iirimaal.

LOE KOGU UUDIST
25/12AGA MIS SIIS, KUI MA EKSIN?

20. jaanuaril toimus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikoolis juba neljateistkümnendat aastat Frederick Matthias Alexanderi sünnipäevale pühendatud Alexanderi tehnika (AT) töötuba, kus juhendajatena osales seitse oma ala tippu Suurbritanniast, Iirimaalt, Soomest, Jaapanist ning Eestist.

LOE KOGU UUDIST
00/00Lavakooli esindajad loomeuurimuse konverentsil 28.-29. aprillil Helsingis

Lavakunstikooli teadur ja doktoriõppe koordinaator Madli Pesti, EMTA doktoriõppe juht prof Kristel Pappel ja lavakunstikooli dotsent ja doktorant Maret Mursa külastavad 28.-29. aprillil 2017 Helsingis toimuvat rahvusvahelist loomeuurimuse alast konverentsi "Sharing Artistic Research Across Disciplines". Konverentsi korraldab rahvusvaheline Loomepõhise Uurimuse Ühing (Society of Artistic Research) koostöös Helsingi kunstide ülikooliga (University of the Arts Helsinki). Konverentsil peavad performatiivseid ettekandeid ja esitavad oma uurimusi nii loomepõhise uurimusega tegelevad doktorandid kui ka kunstnikud ja praktikud üle maailma. Nende loomeuurimused tegelevad erinevate distsipliinidega: teater, muusika, visuaalkunst, koreograafia, tehnoloogia, inseneriteadus, filosoofia jne. Lähem info konverentsi kodulehelt (www.lavakas.ee/index.php?sisu=0&mida=714 )

LOE KOGU UUDIST« VAATA VANU UUDISEID   ||   VAATA KÕIKI UUDISEID »ALEXANDERI
TEHNIKA
INSTITUUTMARET MURSA TORMIS
Eesti esimene diplomeeritud Alexanderi tehnika õpetaja (MSTAT)
Alexanderi Tehnika Instituut asub Tallinnas, Eestis
E-mail: mursa@olemine.com
MSTAT CV